fbpx
Záhradný domček drevený  – je drevo dobrá voľba?

Záhradný domček drevený – je drevo dobrá voľba?

Záhradný domček môže byť skvelou voľbou, pokiaľ máte väčší pozemok a zároveň chcete takýto záhradný domček aj na niečo využívať. Najčastejšie ho môžete využiť ako vhodný priestor na uskladnenie náradia a materiálu do vašej záhrady, uschovania detských či športových potrieb, ako sú napríklad trojkolky, kýbliky či bicykel. Samozrejme, môžete ho tiež využiť tak, že v ňom nájdete útočisko a priestor na trávenie času napríklad počas letných mesiacov. Ak tiež bude váš záhradný domček väčší, bude aj ideálny na posedenie s priateľmi, ako odľahlá pracovňa alebo na občasné prenocovanie.

Drevený Záhradný Domček

Záhradný domček môže byť vyrobený z viacerých materiálov, pričom jednou z volieb je drevo. Pýtate sa, či je záhradný domček z dreva dobrá voľba? Odpovieme vám v tomto článku. Pri drevených domčekoch sa najčastejšie volí mäkké drevo, ako je borovica alebo smrek. Je dobré takýto domček ošetriť konzervačnými látkami, hoci si po nejakom čase budú vždy vyžadovať nový náter. Jedným z najväčších benefitov, ak si zvolíte drevený záhradný domček je, že je pekným a hlavne prírodným doplnkom v záhrade. Oproti plechovým riešeniam, či iným materiálom je estetický a zútulní vašu záhradu. Je navyše pevný a odolný, ľahko ho tiež prispôsobíte vzhľadu vašej záhrady a netvorí sa v ňom pleseň ani sa nezaparuje ako napríklad plechové záhradné domčeky. Lacnejšie varianty predstavujú záhradné domčeky zo smrekového dreva s hrúbkou steny do 20mm, ktoré sú v bežných podmienkach úplne dostačujúce. Ešte vyšší komfort ponúkajú domčeky vyrobené zo severského smreku s hrúbkou dosky 28-45-70mm.

Záhradný Domček Z Dreva

Hoci je drevený záhradný domček náročnejší finančne aj na montáž, výsledok aj vzhľadom na predchádzajúce výhody stojí za to, preto bude pre vás určite dobrou voľbou. Na to, aby vám však vydržal záhradný domček čo najdlhšie, nezabudnite ho priebežne zveľaďovať a starať sa oň. Čo sa týka spomínanej výšky investície, drevené záhradné domčeky sú aj spravidla tie najdrahšie, ale výsledok vždy skutočne stojí za to.

Drevený Domček Do Záhrady

5/5 - (1 vote)
Dlážkovica – výhody a nevýhody

Dlážkovica – výhody a nevýhody

Ak chcete do svojho domu či bytu drevenú podlahu, dlážkovica je jednou z možností! Poďme si najskôr povedať, čo vlastne drážkovica je. Dlážkovica, nazývaná aj palubovka, je drevená podlaha, ktorá je vyrábaná z jedného kusu reziva. Dlážkovica je masívna drevená podlaha. Zvyčajne býva narezaná z jedného kusa reziva dreviny s drážkou. Tá umožňuje vytvárať jednoliaty povrch podlahy. Vďaka tomu si tiež rezivo zachová krásnu kresbu v každom kuse.

Drevená Podlaha Dlážkovica

A čo jej výhody a nevýhody? Finálna dlážkovica obsahuje až 12 % vlhkosti v dreve. Treba si uvedomiť, že práve z tohto dôvodu nie je možná okamžitá montáž. Dovezenú dlážkovicu nechajte preto v priestore minimálne jeden deň, aby sa vlhkosť dreva vyrovnala s vlhkosťou v priestore.

Jednou z najväčších výhod dlážkovice je, že je estetická, má taktiež veľmi dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a pri poškodení sa dá brúsením stále opraviť. Na rozdiel od laminátových podláh je mäkká a má tiež veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti.

Drevená Podlaha Do Domu

Veľkou výhodou pre vás bude tiež veľmi rýchly a nenáročný spôsob pokládky. Podlaha nemá žiadne škáry, je jednoliata. Dokáže pokryť o 75% väčší povrch vďaka tomu, že nepotrebuje dilatačné škáry. Po jej položení ju môžete začať okamžite využívať.

Poďme však aj k menším nevýhodám. Pre dlážkovicu je taktiež veľmi dôležité, aby bola podlaha v mieste, kde nie sú veľké tepelné výkyvy. Čiže skúste sa vyhnúť tomu, aby sa vysúšala a následne priťahovala vlhkosť. Dlážkovica sa preto menej hodí do priestorov, ako sú kuchyňa či predsieň.

Dlážkovica Do Interiéru

Táto drevená podlaha však vždy oživí a zútulní interiér. Priestoru dodávajú rozmanitosť a príťažlivosť. Pri tvorbe bytovej štruktúry má veľký význam z hľadiska estetiky, funkčnosti, životnosti a údržby. Ďalšou nemalou výhodou tiež je, že je vhodná aj pre alergikov. Dlážkovica vo vašom byte či dome bude dlhodobé a kvalitné riešenie, ktoré vám bude určite vyhovovať.

Ohodnoťte stránku
Ako sa starať o terasové dosky z dreva?

Ako sa starať o terasové dosky z dreva?

Práve drevo je najčastejším riešením, keď hľadáte správnu terasovú podlahu. Samozrejme, terasové dosky patria medzi prírodný materiál, preto sa treba o ne aj dobre starať, aby vám vydržali čo najdlhšie. Venujte jej predovšetkým vašu pozornosť cez zimu, pretože práve chladné obdobie najčastejšie spôsobuje jej poškodenie a náklady na opravu nebývajú práve najlacnejšie. Preto je vždy vhodná prevencia.

Starostlivosť O Terasové Dosky Na Jeseň

Starostlivosť o terasové dosky na jeseň

Veľmi dôležitá je príprava terasových dosiek na zimu. Hoci by sa mohlo zdať, že celú zimu nič nemusíte robiť, opak je pravdou. Pred zazimovaním na konci jesene odstráňte z terasy listy, halúzky a iné nečistoty. Vďaka tomu sa zbytočne medzi doskami nebude hromadiť žiadna špina. Tá by mohla naďalej nasakovať vlhkosť a tiež spôsobiť hnilobu dreva. Takéto čistenie môžete robiť aj počas zimy vždy, hlavne vtedy, keď sú nečistoty viditeľné.

Starostlivosť O Drevenú Terasu V Zime

Starostlivosť o terasové dosky cez zimu

Terasová doska vyžaduje určitú dávku starostlivosti aj počas zimy. Dôležité je vždy odstrániť vrstvu snehovej prikrývky či už metlou alebo s lopatou. Metla je vždy šetrnejšia, ale nie vždy dokonale účinná na vrstvy snehu. Pri manipulácii s lopatou dajte pozor na to, aby ste podlahu nezničili. Ak majú dosky vrúbky, odhŕňajte sneh v smere drážok. Vyberajte si skôr lopatu z plastu, aby ste zabránili poškriabaniu.

Natieranie Drevenej Terasy

Starostlivosť o terasové dosky na jar

Na jar pripravte terasové dosky na nadchádzajúcu sezónu. Terasové dosky môžete pokojne vymaľovať, využiť morenie či olejovanie. Určite to však robte počas dní, kedy by nemalo pršať. Taktiež môžete opraviť drobné poškodenia. Pravidelná starostlivosť o terasové dosky zabezpečí, aby vám vydržala čo najlepšie, preto táto základná údržba určite stojí za námahu.

5/5 - (1 vote)
Drevený obklad na stenu – Ako ho vybrať?

Drevený obklad na stenu – Ako ho vybrať?

Viete, ako najlepšie vybrať drevený obklad na stenu? V prvom rade treba však povedať, že ak ho už vyberáte, musíte naozaj vedieť, že ho chcete. Drevo je v každom prípade krásny a nadčasový materiál a hodí sa takmer všade. V neposlednom rade je to aj neškodlivý materiál.

Drevený Obklad Domu

Najdôležitejšie pri drevenom obklade je samotné drevo. Drevo je prírodný materiál a vždy bude mať nezameniteľnú kresbu a jedinečnú vôňu. Drevený obklad dodáva stene moderný až exkluzívny nádych. Zvyčajne si môžete vybrať aj z rôznych druhov dreva, pričom sa najčastejšie využíva smrek obyčajný, smrek sibírsky, borovica a smrek červený. Cenovo najvýhodnejší je pritom smrek obyčajný. Z cudzokrajných drevín sa na drevený obklad využíva kanadský červený céder či juhoamerické ipe. Tieto stromy majú veľmi odolné drevo a patria medzi výrazne drahšie riešenia. Určite si vyberte drevo, ktoré sa vám bude páčiť a bude mať výhodný pomer cena a kvalita. Drevený obklad príjemne ovplyvní vzhľad farbou, ale tiež textúrou, kresbou či spôsobom uloženia.

Zrubový Obklad Domu

Poďme však ešte ku samotným výhodám a nevýhodám dreveného obkladu. Drevo je prírodný a ekologický materiál – preto na vašej stene bude vždy pôsobiť elegantne a prirodzene. Drevený obklad môžete taktiež umiestniť na akúkoľvek fasádu či povrch, čo vám dáva široké možnosti využitia. Taktiež sa hodí ako akékoľvek riešenie do rôznych priestorov a bude vždy pôsobiť nadčasovo. Navyše, má dobré akumulačné vlastnosti – v zime otepľuje a v lete chladí, taktiež dokáže ochrániť pred hlukom. V neposlednom rade má mnohé zdravotné benefity – v dome nedochádza k tvorbe vlhkosti, z čoho častokrát vznikajú plesne. Drevo má taktiež dobré antibakteriálne vlastnosti. Na druhej strane však treba spomenúť aj to, že drevo pracuje a časom mení svoj vzhľad, preto sa oň treba dobre starať. Či si však do svojho domu vyberiete drevený obklad alebo tatranský profil, určite toto rozhodnutie neoľutujete.

Drevený Obklad Rombus

Ohodnoťte stránku
Tatranský profil – na čo ho môžete využiť?

Tatranský profil – na čo ho môžete využiť?

Stretli ste sa už niekedy s materiálom, ktorý sa volá tatranský profil? Tento článok je práve na to, aby ste sa o ňom dozvedeli viac. Tatranský profil je vlastne doska s perom s vyfrézovanými spojmi. Práve tieto vyfrézované spoje majú obrovskú výhodu v tom, že do nich neprenikne voda ani pleseň. Dokonca pri správnej montáži zabezpečíte to, že sa škáry neotvoria ani v priebehu niekoľkých rokov. Perodrážkové spoje tiež vynikajúco držia dosky vedľa seba.

Využitie Tatranského Profilu V Interiéri Domu

Tatranský profil je skvelé riešenie do exteriéru aj do interiéru ako alternatíva dreveného obkladu, ktorého vôňa vás okamžite v myšlienkach prenesie na okraj lesa. Tento typ dreveného obkladu je však v súčasnosti rozšírený po celom svete. Jeho rôzne podoby sa predávajú aj vo Fínsku, Estónsku alebo v Rusku.

Využitie Tatranského Profilu Na Fasádu Domu

Pravý tatranský profil je vyrobený výhradne z dreva ihličnatých strojov, a to najčastejšie zo smreka obyčajného. Tento variant má nielen vynikajúcu cenu, ale tiež vynikajúce vlastnosti, ako je neutrálna svetlá farba či jednoliata štruktúra. Okrem smreka obyčajného sa tu niekedy využíva aj smrek sibírsky či borovica.

Tatranský Profilu Perodrážka

Pýtate sa, aké sú jeho najväčšie výhody? Tatranský profil sa vyznačuje vysokou kvalitou, odolnosťou, ale aj stálosťou a okrem toho tiež nadčasovým a krásnym dizajnom. V neposlednom rade má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vytvára zdravú mikroklímu. V neposlednom rade ho zoženiete za prijateľnú cenu a má nenáročnú inštaláciu.

Ohodnoťte stránku